Prawo handlowe

Zgromadzenie wspólników a notariusz

Zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych, notariusz może protokołować każde zgromadzenie wspólników w spółce z o.o. JCzasami jego obecność jest obowiązkowa. Przy zawiązywaniu spółki z o.o. treść umowy spółki jest sporządzana w formie notarialnej. A więc także wszelkie zmiany w treści umowy spółki z o.o. muszą być zaprotokołowane przez notariusza.

Zaprotokołowanie przebiegu zgromadzenia

Przed przystąpieniem do zaprotokołowania zgromadzenia wspólników notariusz przeprowadza czynności sprawdzające - ocenia czy nie ma nieprawidłowości co do zwołania zgromadzenia wspólników oraz czy planowany porządek obrad jest zgodny z prawem. Po dokonaniu weryfikacji notariusz przystępuje do zaprotokołowania przebiegu zgromadzenia wspólników.

Prawo handlowe

Prowadząc wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, nie można zapomnieć o niezwykle istotnym aspekcie działalności, jakim jest obsługa prawna firm. Jest ona konieczna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale i podczas bieżącej działalności.

Notus Kancelaria Notarialna zajmuje się przygotowaniem wszelkiego rodzaju dokumentów niezbędnych do ważnego odbycia zgromadzeń wspólników/akcjonariuszy oraz dokumentuje uchwały poddane pod głosowanie na tych zgromadzeniach. W powyższym zakresie służy pomocą oraz doradza odpowiednie czynności, tak aby zachowane zostały zasady ekonomii oraz ekonomiki postępowania.

Phasellus vestibulum viverra

Fusce ullamcorper tellus nec leo eu turpis egestas. Integer semper tellus

Aliquam fringilla
Sed hendrerit sollicitudin

Nullam consequat tortor, hendrerit nulla luctus eget

Aliquam fringilla