Umowy deweloperskie

Szerokie portfolio klientów

Kancelaria Notarialna Notus ma doświadczenie w obsłudze deweloperów budujących apartamentowce zawierające od kilku do kilkuset lokali, domy wolnostojące oraz z zabudowie bliźniaczej czy szeregowej.

Umowy deweloperskie

Umowy deweloperskie zawierane są między deweloperem, czyli przedsiębiorcą a nabywcą. Umowa deweloperska jest umową, na podstawie której deweloper zobowiązuje się po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego (np. po wybudowaniu całego osiedla) do ustanowienia odrębnej własności nieruchomości i przeniesienia jej na nabywcę w zamian za wynagrodzenie z tego tytułu.

Umowa deweloperska nie jest więc umową przenoszącą własność nieruchomości, a jedynie umową zobowiązującą dewelopera do tego – nie wywołuje więc skutków rozporządzających.

Odrębną umowę rozporządzającą zawiera się po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego i na podstawie tej umowy rozporządzającej nabywca uzyskuje prawo własności lokalu mieszkalnego lub prawo własności gruntu zabudowanego domem jednorodzinnym, ewentualnie udział w tym prawie. Pomiędzy umową deweloperską a przenoszącą własność może upłynąć nawet parę lat, dlatego warto już na etapie wstępnym, czyli umowy deweloperskiej sprawdzić treść całej umowy, aby uniknąć w przyszłości wieloletniej walki o skuteczne dochodzenie roszczeń.

Phasellus vestibulum viverra

Fusce ullamcorper tellus nec leo eu turpis egestas. Integer semper tellus

Aliquam fringilla
Sed hendrerit sollicitudin

Nullam consequat tortor, hendrerit nulla luctus eget

Aliquam fringilla